İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 1117 Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları İçin Son Gün

İçişleri Bakanlığı 60 KPSS puan şartıyla 73 farklı şehirde bulunan birimlerine 1117 Büro Memuru alımı yapacağını duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvuru süreci 20 Temmuz tarihi itibariyle sona erecek. İçişleri Bakanlığı'nın Büro Memuru alım ilanına başvuruda bulunacak adayların bilmeleri gereken tüm detayları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımız için tekrar hatırlatıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 20.07.2018, 00:00 31.01.2019, 22:52
İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 1117 Kamu Personeli Alım İlanı Başvuruları İçin Son Gün

İçişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın ilanlar sayfası üzerinden sözleşmeli kamu personeli alımı için bir ilan yayımlamıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvuru süreci 16 Temmuz tarihi itibariyle başlamıştı. Bakanlık tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre ilana son başvuru tarihi 20 Temmuz. 

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adayların bilmeleri gerekenler Kamupersoneli.net olarak siz ziyaretçilerimize aşağıda aktarıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı için yayımladığı başvuru kılavuzunda 73 farklı şehirde yer alan bakanlık birimlerinde görevlendirmek üzere 1117 Büro Memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli kamu personel, alım ilanına göre; 957 Önlisans mezunu Büro Memuru ve 160 Lisans mezunu Büro Memuru alımı yapılacak. 

Ayrıca öğrenim şartının dışında adayların KPSS şartını sağlamaları da gerekiyor. Başvuru kılavuzunda yer alan KPSS şartına ilişkin madde şu şekilde; 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BÜRO MEMURU ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

957 önlisans mezunu ve 160 lisans mezunu Büro Memuru alım için başvuruda bulunacak adayların İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan tüm koşullara haiz olmaları gerekiyor. Bu koşullar arasında genel koşullar ve alım yapılacak pozisyon için belirlenen özel koşullar bulunuyor. 

İlan metninde yer alan adayların sağlamaları talep edilen başvuru koşulları;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, En az ön lisans mezunu olmak, -1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

Kamuda çalışmış adaylar için sağlanması gereken koşul; Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere).

60 KPSS PUANIYLA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı 1117 sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvurular internet üzerinden elektronik olarak yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki şekilde yapabilecekler. Birincisi İçişleri Bakanlığı'nın internet sayfası üzerinden gerekli formun doldurulması şeklinde ya da e-Devlet üzerinden yapılacak. 


 

Yorumlar (1)
Yavuz 1 yıl önce
Bizimi alacaklar.O alacakları kişiler belli kim akp li ise onu alacaklar.Türkiye de yaşanmaz oldu.Hak yok hukuk yok adalet yok kimin Ankara'da dayısı varsa o devlet memuru oluyor ya da yüksek maaşlı bı iş veriliyor.Lanet olsun.