İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Yapıyor! (Kimler Başvurabilir?)

İçişleri Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli memur alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilana başvuru süreci devam ediyor. Detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 14.09.2017, 19:07 08.02.2019, 16:36
İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Memur Alımı Yapıyor! (Kimler Başvurabilir?)

İçişleri Bakanlığı ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli memur alımı yapacağını açıklamıştı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli memur alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. İşte detaylar,

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

* Bilişim Personeli (14 kişi)

KİMLER BAŞVURABİLİR?

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bu belirtilen bölümler dışında dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

* Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

* Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olan adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

* Başvuru Formu

*  Lisans diploması

* Mesleki tecrübeyi gösterir belge

* En az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge

* Her bir pozisyon için ÖZEL ŞARTLAR’ da istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler

* KPSS sınav sonuç belgesi

* YDS sınav sonuç belgesi

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

* İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli memur alım ilanına başvurular, Bakanlığı resmi internet sitesinde yer alan  “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu” nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ

* Yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına son başvuru tarihi 22 Eylül olarak açıklanmıştır. 

Yorumlar (0)