07 Eylül 2018 Cuma 13:48
İki Üniversite 241 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
banner724

Kamupersoneli.net olarak kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan ilanları sizlerle paylaşıyoruz.

Söz konusu bu haberimizde iki farklı üniversite tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanı detaylarını paylaşıyoruz.

HANGİ ÜNİVERSİTELERE PERSONEL ALINIYOR

Yayımlanan ilanlarla beraber kamu personeli alımı yapılacak olan kurumlar; "Fırat Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi" olarak duyuruldu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

DPB tarafından yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise şöyle;

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

657 sayılı kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, (Sadece atanacak adaylara yapılacaktır.)

BOZOK ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIM İLANI

Bozok Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana başvurular 7 Eylül 2018 tarihi itibari ile başladı. Ayrıca adaylar ilana başvurularını 21 Eylül 2018 tarihine kadar yapacaklardır. Adaylar başvurularını Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı'ndan ya da www.bozok.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu eksiksiz doldurularak istenilen belgeler ile birlikte Yozgat Bozok Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır. Başvuru evrakları kılavuzda belirtilmiştir.

GENEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise şöyle belirtildi:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2- 2016 yılı ve 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. (Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSSP93, Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4- Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak,

5- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Son Güncelleme: 30.01.2019 20:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat koyun 2018-09-07 23:50:20

2828 yas