banner731

İşkur 2 Bin 219 Büro Personeli ve İMD Alım İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

Türkiye İş Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir ilan ile iki farklı pozisyonda kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilana başvuru süreci 25 Haziran tarihi itibariyle başlayacak. Detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 25.06.2018, 01:21 12.02.2019, 20:17
İşkur 2 Bin 219 Büro Personeli ve İMD Alım İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

Hatırlanacağı üzere Türkiye İş Kurumu'nun uzun süredir beklenen Büro Personeli ve İş ve Meslek Danışmanı alım ilanı geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci başlıyor. 

Peki ilana kimler başvuru yapabilecek? Adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve ilana başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

İŞKUR İMD VE BÜRO PERSONELİ ALIM İLANI

Türkiye İş Kurumu tarafından DPB'nin ilanlar sayfası üzerinden yayımlanan ilana göre, kurum ilan edilen 2 pozisyon için 2 bin 219 personel alımı yapacak. İlan edilen pozisyonlardan biri olan Büro Personeli kadrosuna 1149 personel alımı yapılacağı bildirilirken alım yapılacak olan diğer pozisyon İMD kadrosuna ise 1078 alınacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İş ve Meslek Danışmanı ile Büro Personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel başvuru koşullarına ek olarak iki pozisyon için ayrı ayrı belirlenen özel başvuru koşullarına da haiz olmaları gerekiyor. 

Adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları arasında, 

''İki unvan için de şartları uyan adaylar sadece bir unvan için başvuru yapabileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı DMK’nın 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle herhangi bir kurumca sözleşmeleri feshedilenlerin veya sözleşme dönemi içerisinde 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmelerini tek taraflı feshedenlerin, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak. Göreve başlatılanlar; sosyal güvenlik yönüyle 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi olacaklardır. Yerleştirilmeye hak kazanan adaylar için güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacak olup, sonucu olumlu olan adaylar Hizmet Sözleşmesi imzalanarak göreve başlatılacaklardır. '' şartları yer alıyor.  

Kadrolara göre belirlenen özel koşullar arasında, 

İMD alım ilanı için adayların lisans mezunu olması, KPSS'den en az 70 almış olması, İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması, İşkur'da İMD pozisyonunda çalışmıyor olması şartlarını taşımaları gerekiyor.

Büro Personeli pozisyonu için adayların,  ilan metninde yer alan eğitim şartını sağlamaları, eğitim durumuna göre ilgili KPSS'den en az 70 almış olmaları, kurumda Büro Personeli olarak çalışmıyor olmaları şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilan metnine göre söz konusu alım ilanına başvuru süreci 25 Haziran tarihi itibariyle başladı. İlana başvuru yapacak adaylar, 4 Temmuz tarihine kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden başvurularını yapacaklardır. 

Yorumlar (32)
Üniversiteli 1 yıl önce
yusuf kardeş imd için.acaba kaç kişi imd için başvurdu.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.son gün başvuranlar bildirirse doğruya yakın olur.- dan sonraki başvuru numarasıdır
Berkay 1 yıl önce
Sonuçlar ne zaman açıklanır bilginiz var mı
Deniz 1 yıl önce
InşAllah karışıktır yoksa imd alimi 80 lerin al tını asla goremez
Mine 1 yıl önce
Büro için başvuru yapan varmı yapılmıyor
Deniz 1 yıl önce
Ayrıca birde baraj engeline takılanlar var onlarda dahil edilseydi o zaman 30 binleri bulan imd sertifikası alan kişi olur
Deniz 1 yıl önce
Muhammed hangisi için başvuru yaptıysan o bölümün sayısını görmüşsündür sen bürodan mi yoksa imd denmi başvuru yaptın?
muhammed 1 yıl önce
Ben simdi basvurdum 19bin basvuru sayisi ama bu sadece buro mu yoksa imd dahil mi bilmiyorum
Esin 1 yıl önce
Benim kpss puanm 62 bu başvuru yapmana
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın