İstanbul Teknik Üniversitesi En Az Ön Lisans Mezunu Personel Alıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, yayımladığı ilan ile en az ön lisans mezunu personel alımları yapacağını duyurdu. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 08.12.2017, 12:18 08.02.2019, 22:48
İstanbul Teknik Üniversitesi En Az Ön Lisans Mezunu Personel Alıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak Büro Personeli (10) pozisyonunda sözleşmeli personel alımları yapacağını duyurdu.

Başvuru yapacak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşıması, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanması, erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması

Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması, yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmaması, 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmaması gerekiyor..

Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor.

Adayların talep edilen genel şartların yanı sıra, KPSS 2016 sınavı KPSSP3 ve KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, insan İlişkileri konusunda başarılı, ekip çalışmasına uygun olmaları,mezuniyet sonrası 2 yıl hizmeti olması özel şartlarını da taşımaları gerekiyor.

Başvuru yapacak adayların; Başvuru Formu, diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, Nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi, 2016 KPSS (B) sonuç belgesi, E-Devlet üzerinden alınacak hizmet döküm belgesini teslim etmeleri gerekiyor.

Başvurular; 22 Aralık 2017 mesai bitimine kadar Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak – İSTANBUL” adresine şahsen yapılacak.

Yorumlar (0)