İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Alımı Başvurularında Son Gün

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Alım yapılacak pozisyon ve diğer detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 22.12.2017, 11:45 08.02.2019, 23:31
İstanbul Teknik Üniversitesi Personel Alımı Başvurularında Son Gün

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Alım yapılacak pozisyon ve diğer detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz:

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN !

Yayımlanan ilana göre; Büro Personeli (10) pozisyonunda sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlana başvurular, bugün (22 Aralık) mesai bitimine kadar şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak – İSTANBUL” adresine yapılacak.

Başvuru yapacak adaylar; başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi, 2016 KPSS (B) sonuç belgesi, E-Devlet üzerinden alınacak hizmet döküm belgesini teslim edecekler.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmamak şartlarını taşımaları gerekiyor.

Ayrıca; 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması da gerekiyor.

Yorumlar (0)