09 Mayıs 2018 Çarşamba 09:53
Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Başvurularında Son Günler ( En Az Lise Mezunu)
Kamu Personeli

Jandarma Genel Komutanlığı iki farklı kadro için sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu.

Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığına ait resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmış ve adaylardan istenilen genel başvuru şartları ile özel başvuru şartlarına yer verilmişti.

Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığına alım yapılacak olan kadrolar ise sözleşmeli bilişim personeli ve pilot olarak duyurulmuştu.

SON BAŞVURU TARİHİ

Jandarma Genel Komutanlığı'nca yayımlanan ilana göre 2 adet sözleşmeli pilot alımı yapılacak ve ayrıca 14 adet sözleşmeli bilişiim personeli alımı yapılacak.

İlana başvuru yapacak adaylar ise söz konusu başvurularını 24 Nisan 2018 tarihinde yapmaya başladı ve son başvuru tarihi ise 10 Mayıs 2018 olarak açıklandı.

Başvuruların alınmasından sonra; 22 Mayıs 2018 tarihinde Başvuru Sonuçlarının ve Kontenjana Giren Adayların listesine erişebileceklerine yer verildi.

Diğer yandan yanı sıra uygulamalı meslek bilgisi mülakatlarının ise 3 Haziran 2018 ile 13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

KPPS ŞARTI TALEP EDİLİYOR

Yayımlanan ilanlarda adaylardan KPSS şartı istenilirken bu şart hakkında yazılan açıklamada ise;

"Ön başvuruya esas alınarak yapılacak (KPSS notunun % 70‟i ve yabancı dil notunun % 30‟unun toplamı) sıralamaya göre en yüksek puandan başlayarak kontenjanın 10 katı kadar aday “Uygulamalı Meslek Bilgisi ve/veya Mülakat Sınavı”na çağrılacaktır." ifadelerine yer aldı.

TALEP EDİLEN GENEL BAŞVRUU ŞARTLARI

JGK tarafından yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

T. C. vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak, başvuru tarihi (internetten yapılan ön başvurunun son günü olan) 10 Mayıs 2018 itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12‟nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış bulunmak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak şartları adaylardan talep ediliyor.

Diğer yandan adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında ayrıca;

Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 657 Devlet Memurları Kanunu 53‟üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığına sahip olmamak, Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak. hgerhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak şartlarına yer verildiği belirtildi.

Bu şartların yanı sıra adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında;

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak, terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmaları gerekiyor.

Uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma Genel K.lığı, Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli için 3‟üncü maddede belirtilen özel şartları ve sözleşmeli pilot temini için ise 4‟üncü maddede belirtilen özel şartları sağlamak adaylardan istenilen genel başvuru şartları arasında yer alıyor.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 17:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.