30 Nisan 2018 Pazartesi 17:15
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 118 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Duyurdu
Kamu Personeli

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre ünivesite bünyesinde görevlendirmek amaçlı 118 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanı detaylarına göre ise adayların en az lise mezunu olması gerektiği ifade edildi.

Yayımlanan ilanın detaylarında ise;

"Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, giderleri özel bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2. maddenin (b) fıkrasına uyarınca, 2016 KPSS (B) grubu, Lisans Mezunları için KPSSP3, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim Mezunları için KPSSP94 puan sırası esas alınmak suretiyle ise aşağıdaki tabloda yazılı unvanlarda Sağlık Personeli alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak,yapılacak başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12. maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak, taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya
ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak, erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya 2 yıl tecilli olması, Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu olmamak şartları adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında yer alıyor.

ÖZEL ŞARTLAR

Yayımlanan ilanda ise adaylardan talep edilen özel başvuru şartları ise;

2016 KPSS (B) grubu, Lisans Mezunları için KPSSP3, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim Mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacağı belirtildi, ayrıca adayların herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaması gerektiği ifade edilirken, 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince, sözleşmeli (4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemeyecekleri belirtildi.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 16:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayşe ölmezoglu 2018-06-02 02:04:44

Kpss şartsız diyorlar bakıyoruz hepside 18-35 yaş arası sinir koymuş yaşimiź olmuş 46 daha memur olup atanamadik bu gidişle mezarda iş bulucaz.