Kamu Kurum ve Kuruluşları 668 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayan kamu kurumları tarafından 668 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Peki başvuru şartları neler? İşte ilanlara yönelik olarak merak edilenler.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 15.09.2018, 11:24 30.01.2019, 19:53
Kamu Kurum ve Kuruluşları 668 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! (En Az Lise Mezunu)

Kamupersoneli.net olarak Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarını derledik.

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarla beraber 668 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilirken adayların başvuru şartlarına haiz olmaları gerektiği ifade edildi.

HANGİ KURUMLAR PERSONEL ALIMI YAPIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlarda ise alım yapılacak olan kurumlar şöyle;

"Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Devlet Opera Ve Balesi Müdürlüğü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Akhisar Belediye Başkanlığı, Pretorya Büyükelçiliği, Nairobi Büyükelçiliği, Riyad Büyükelçiliği.

Dicle Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı" olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarında adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ilanlara göre farklılık gösteriyor.

Adaylar alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresleri sayesinde ilanların detaylarını inceleyebilirler.

Ayrıca başvuru şartlarına haiz olmayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı belirtildi.

Bu yüzden başvuru şartlarına dikkat edilmesi ve başvuru şartlarına uyumlu olunması durumunda başvuru yapılması gerektiği ifade edildi.

Yorumlar (0)