Kırıkkale Üniversitesi Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Kırıkkale Üniversitesi kamu personeli alımı için bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre, sağlık personeli pozisyonlarına yapılacağı ilan edilen personel alımları KPSS puan sıralamasına göre yapılacak. İlan ile ilgili diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 24.04.2018, 00:42 12.02.2019, 16:12
Kırıkkale Üniversitesi Kamu Personeli Alım İlanı Yayımladı

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere 4/B sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilan göre, 2016 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacak. 

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanında önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar bulunuyor. İlan metninde yer alan kadro detaylarına göre Kırıkkale Üniversitesi, Hemşire, Fizyoterapist, Psikolog, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli ve Ebe pozisyonlarında alım yapacak ve bu pozisyonlar için kurum toplam 63 personel istihdamı yapacak. 

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI

Sağlık Personeli alımı için yayımlanan personel alım ilanında ayrıca ilana yapılacak başvuruların geçerli olması için adaylardan talep edilen koşullarda açıklandı. 

Buna göre Kırıkkale Üniversitesi adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımasını, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmasını, Kamu haklarından mahrum bulunmamasını, Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmasını, 657 sayılı Kanun’un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmamasını talep ediyor. 

Kırıkkale Üniversitesi yukarıda yer alan koşullara ek olarak ayrıca, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atanmaya engel bir durum bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) Grubu KPSS P3, Ön lisans mezunları için 2016 KPSS (B) Grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır ve Başvurulacak unvanın aranılan niteliklerini sağlamak koşullarını sağlamaları istiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kırıkkale Üniversitesi yayımladığı personel alım ilanında adayların ilana 15 gün içerisinde başvuru yapabileceklerini duyurdu. Başvuruda bulunacak adaylara yönelik yapılan açıklamada başvuruların Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’na şahsen yapılacağı bildirildi. 

Yorumlar (1)
Şeyda 2 yıl önce
Mimar alımı da yapılsın