Kredi Yurtlar Kurumu Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Kredi ve Yurtlar Kurumu yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. Peki söz konusu ilana kimler başvuru yapabilir? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 19.06.2018, 18:21 12.02.2019, 19:57
Kredi Yurtlar Kurumu Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yayımladığı bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kurum tarafından yayımlanan ilan metninde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 8 inci maddesi uyarınca sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyuran kurumun yayımladığı ilana dair detaylar şu şekilde,

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

KYK tarafından yayımlanan personel alım ilanında, ilana başvuru yapacak adayların belirli koşullara haiz olmaları gerektiği bildirildi. 

Kurum tarafından yayımlanan başvuru koşulları arasında, ''Kurum ilana başvuru yapacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımasını, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için sınav tarihi itibarıyla en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmasını ve Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesini talep ediyor.'' şartları yer alıyor. 

İLANA HANGİ BÖLÜMLERDEN MEZUN ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına üniversitelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmuş adayların yapacakları başvuruların kabul edileceği ilan edildi. 

BAŞVURU SÜRECİ

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru ile adaylara duyurulan personel alım ilanına adaylar başvurularını 22 Haziran tarihine kadar istenilen evraklar ile birlikte kurumun ilgili birimlerine yapabileceklerdir.

Yorumlar (2)
Gül 1 yıl önce
Diğer sonuçlar ne zaman açıklanacak??
Serkan 1 yıl önce
Antrenör alımı sonuçları ne zaman açıklanacak??