Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS şartlı 760 sözleşmeli memur alımı için açıktan atama izni bekliyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından toplamda 760 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır. Bakanlık resmi web sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman alımı yapılacağı bildirildi. Belirtilen statülerde 760 memur alımına yönelik ihdasın çıkarıldığını bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, memur alımının; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara memur alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkarılacağını bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS şartlı 760 sözleşmeli memur alımı için açıktan atama izni bekliyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni sözleşmeli memur alımı yapılacağı bildirildi. Bakanlığın kendi web sayfası üzerinden yaptığı duyuruya göre, toplamda 760 personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda alınacağını bildirdi.

Bakanlık tarafından edilen bilgiye göre, hangi kadrolara memur alımı yapılacağı belli oldu.

MEMUR ALIMI YAPILACAK KADROLAR

1 - 500 Kütüphane memuru

2 - 50 Mühendis

3 - 65 Mimar,

4 - 50 Şehir Plancısı,

5 - 50 Tekniker,

6 - 25 Arkeolog,

7 - 25 Müze Araştırmacısı

8 - 20 Mütercim Tercüman

Belirtilen kadrolara toplamda 760 memur alımı yapılacağı ve yapılması planlanan sözleşmeli memur alımı ihdasının Bakanlık tarafından çıkarıldığını ve bu ihdasın;Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu (www.kamupersoneli.net) pozisyonlara memur alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacağı belirtildi.

Memur alımı ile ilgili ihdasın, Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanması ve beraberinde Resmî Gazete ’de yayınlanması ile Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden duyurulacaktır.

İlan hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>

Yorumlar (13)
Seher bakırcı 4 ay önce
Neden sanat tarihçisi almiyorsunuz 500kunuphaneci almak ne demek
Mert ata 4 ay önce
Niye açıktan yapıyorsunuz neden merkezi atama yapsaniza!!!!yazıklar olsun lanet olsun torpilciler
Sadiye 4 ay önce
Neden mi kendi adamlarina yer aciyor bir mulakata girdiysen bir umut diye anlamissindir sonunda ne oldugunu
Kutüphaneci 4 ay önce
1100 tane halk kütüphanesinin 700 küsur tanesinde kutüphaneci yok. Kutüphanecilik okuyan arkadaşlar kütüphanelere atanıyor. Kendi hakkınizi savunurken milletin ekmeğine laf etmeyin.
Serkan öğretmen 4 ay önce
Kamu yönetimi bölümü mezunlarına ağırlık verilmelidir
Dogan 4 ay önce
Sanattarihci alimi neden yok ya !! O kadar okuduk. Biz de bu bolume emek verdik. Sinavlara hazirladik. Karsiligi bu olacakti
Turizmci sözde 4 ay önce
Son 10 yıldır turizm bakanlığı toplamda 100 turizm lisan mezunu'nu personel olarak almamıştır.Bakanılkta çalışinların ÷ 99.9 turizmci değil
Arda 4 ay önce
Tekniker lçin lisan restorasyon bölümü mezunları başvuramayacaksa nasıl bir alım bu 6 yıldır alım yok 500 kütüphaneci nedir ya bizde okuduk işiziz .
Sevda 4 ay önce
Nasıl olacak bu işsizlik bilmiyorum benim oğlumda dokuz sene oldu işsiz doğru alım açılmadı iktisat mezunu hiç olmazsa polisliğin ve bekçiliğin alım yaşı otuzbeş olsunda bizim çocuklarımızla işsiz kalmasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın