KYK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından tarafından bir ilan yayımlandı ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvurular nasıl yapılacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 09.06.2018, 23:33 12.02.2019, 19:31
KYK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Kredi ve Yurtlar Kurumunun 15 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağı ifade edildi. Alımlar bilişim personeli kadrosu için gerçekleştirilecektir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvurular 11 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 25 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecektir. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden dolduracakları Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formunun çıktısını alarak istenilen belgelerle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığına başvuru yapacaklardır. Ayrıca adaylar başvurularını şahsen yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylarda aranan şartlar ise şöyle:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için sınav tarihi itibarıyla en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek "

Yorumlar (1)
Hus 1 yıl önce
Şehir plancısı neden aranmaz intiharını edelim sesimiz duyurulan sorumlu bakan herkes kadro isterken neden ama neden kadro istemez