Liyon Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor (En Az Lise Mezunu)

Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanla beraber; T.C. Liyon Başkonsolosluğu’nda boş bulunan kadrolara en az lise mezunu sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu başvuru şartları ve başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 07.06.2018, 11:07 12.02.2019, 19:23
Liyon Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor (En Az Lise Mezunu)

Fransa'nın Liyon Başkonsolosluğu’nda boş bulunan kadrolarda görevlendirmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu yayımlanan ilana yönelik olarak başvuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

SEKRETER ALIMI YAPILIYOR 

Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru içerisinde;

"T.C. Liyon Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan 1 adet ve münhal hale gelecek olan 2 adet olmak üzere toplam 3 Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilan metni içerisinde yer alan başvuru şartları arasında ise;

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartlarına yer verildi.

Ayrıca yayımlanan ilanın başvuru şartları arasında;

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek" şartları yer aldı.

BAŞVURUDA TALEP EDİLEN BELGELER

İlan metni içerisinde talep edilen belgeler ise;

"Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.), Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir." ifadeleri yer aldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan ilana başvurular ilanın yayımlanma tarihi 7 Haziran 2018 tarihinde başlayarak 29 Haziran 2018 tarihinde sona ereceği ifade edildi.

Yorumlar (0)