Maliye Bakanlığı En Az Lise Mezunu Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan en az lise mezunu memur personel alımı ilanına başvurular başladı. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 04.12.2017, 09:32 08.02.2019, 22:36
Maliye Bakanlığı En Az Lise Mezunu Memur Personel Alımı Başvuruları Başladı

Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Tekniker (2) ve Teknisyen (3) pozisyonlarında personel alımları yapılacak.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Maliye Bakanlığı personel alım ilanına başvurular, bugün (4 Aralık) başladı ve 15 Aralık 2017 tarihine kadar  www.pergen.gov.tr adresinde bulunan "Sözleşmeli Tekniker ve Sözleşmeli Teknisyen Yerleştirme Başvuru Formu"nu doldurmak ve mezuniyete ilişkin diploma örneğini Başvuru Formuna eklemek suretiyle elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru yapacak adayların; 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları, erkek adayların askerliğini yapmış olması gerekiyor. Görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak da aranan şartlar arasında yer alıyor. Adayların, mezun oldukları alana göre KPSS'den en 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Teknisyen kadrosuna başvuru yapacak adayların; Orta öğretim kurumlarının Sıhhi Tesisat ve Kalorifer, Sıhhi Tesisat - Isıtma, Sıhhi TesisatKalorifercilik-Isıtma, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat) alanlarından birinden mezun olmaları gerekiyor.

Tekniker kadrosuna başvuru yapacak adayların; Üniversitelerin Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden ya da İklimlendirme - Soğutma, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmaları gerekiyor.

Yorumlar (1)
Hatice dilek 2 yıl önce
Kalorifer sertifikası olanlar başvurabilirmi