Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımında Son Gün

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvurularda sona gelindi. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 15.12.2017, 08:36 08.02.2019, 23:07
Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımında Son Gün

Maliye Bakanlığı, geçtğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; 2 adet Tekniker ve 3 adet Teknisyen pozisyonunda personel alımı yapılacak

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINDA SON GÜN !

Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları, bugün (15 Aralık) mesai bitiminde sona erecek. Başvurular; www.pergen.gov.tr adresinde bulunan "Sözleşmeli Tekniker ve Sözleşmeli Teknisyen Yerleştirme Başvuru Formu"nu doldurmak ve mezuniyete ilişkin diploma örneğini Başvuru Formuna eklemek suretiyle elektronik ortamda yapılacak.

DEĞERLENDİRME SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Genel ve özel şartları taşıyan adaylar, aranan KPSS puan türleri itibarıyla sıralanarak ilan edilen pozisyon kadar aday belirlenerek, www.pergen.gov.tr adresinden ilan edilecek. Adaylara, yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacak olup, başarılı adaylara e posta ile bildirim yapılacak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olan adaylarla Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde sözleşme düzenlenecek.

PERSONEL ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıyan, yerleştirme tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olan, erkek adaylar için askerliğini yapmış olan ve görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmayan adaylar başvuru yapabilecek.

GENEL AÇIKLAMALAR

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre kanuni işlem yapılacak. Sözleşme düzenlendikten sonra aranan şartları taşımadığı anlaşılanların sözleşmesi feshedilecek.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar hükümleri çerçevesinde istihdam edilenlerin yer değişiklikleri özel şartlara bağlandığından ilgililerin ileride mağduriyet yaşamamaları açısından eş, öğrenim, sağlık vb. gibi hususları dikkate alarak başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.

Yorumlar (0)