Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı Yayımladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda yer alan açık pozisyonlar, adaylarda aranan genel başvuru koşulları ve diğer detayları sizlere aktarıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 08.06.2018, 01:58 12.02.2019, 19:27
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Personeli Alım İlanı Yayımladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. 

En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanına dair tüm detayları siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanına göre alımlarda lise ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. 

İlana göre Manisa Celal Bayar Üniversitesi 3 farklı kadroda toplam 29 sağlık personeli alımı yapacak.  Alımlar Lise Hemşire, Lisans Hemşire ve Sağlık Teknisyeni pozisyonlarına yapılacak. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu sağlık personeli alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor. Bu başvuru koşulları Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan şartlar ile unvana göre belirlenen koşullardan meydana geliyor. 

Başvuracak adaylarda yukarıda aranan niteliklerde belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır, T.C. Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, 2016 yılı KPSS sınavına girmiş olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

BAŞVURU SÜRECİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yapabileceklerdir. 

Yorumlar (0)