11 Mayıs 2018 Cuma 15:37
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı
Kamu Personeli

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 25 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda bilişim personeli alımı yapılacağı belirtildi.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda Siber Güvenlik Uzmanı, Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı, Linux Sistem Yönetim Uzmanı, Kıdemli Linux Sistem Yönetim Uzmanı, Kıdemli Microsoft Sistem Yönetim Uzmanı, Kıdemli BS Güvenlik Uzmanı, Ağ (Network) Yönetim Uzmanı, Kıdemli Ağ (Network) Yönetim Uzmanı, Örün (web) Yazılım Geliştirme Uzmanı, Java Yazılım Uzmanı, Kıdemli Java Yazılım Uzmanı, Yazılım (Asp.Net) Uzmanı, Veri Tabanı Uzmanı ve Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı kadroları için sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilanda adayların yukarıdaki pozisyonlardan sadece bir tanesi için başvuru yapabileceği ifade edildi. İlana başvurular 14 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını www.msb.gov.tr adresinde bulunan "Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu"nun doldurduktan sonra fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak sureti ile mesai saatleri içinde şahsen yapacaklardır. Adaylar başvurularını Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Memur ve İşçi Dairesi Başkanlığına (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar/ANKARA 06100) yapacaklardır. 

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu bağlamda adaylarda Milli Savunma Bakanlığı tarafından şu şartlar aranmaktadır:

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

(2) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

(3) (2) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik ve matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir.)

(4) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücretinin iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

(5) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

(6) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin A fıkrasının 7'nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaneden sağlık raporu almak.

(7) Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınav sonucunda başarılı olan ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

(8) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

(9) Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 17:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.