Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Devlet Personel Başkanlığı web adresi üzerinden yeni bir ilan yayımlandı ve İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere 15 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 13.09.2018, 11:50 30.01.2019, 20:19
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Kamupersoneli.net ailesi olarak İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere 15 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

Yayımlanan ilanın başvuru şartları ise şu şekilde;

"* 657 sayılı devlet memurları kanunun 48'inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak.

* Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

* (b) bendinde yer alan detaylar kapsamı dışarısında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir)...

* Yazılı ve tasarımı ve geliştirilmesi kapsamında bu sürecin yönetiminde büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulması ve yönetimleri konusunda ücret tavanı iki katını aşmayacaklar için en az 3 yıllık diğerleri için ise 5 yıllık tecrübe aranmaktadır.

* Bilgisayar bileşenlerinin donanmı ve kruulan ağ yönetimi güvenliği ile alakalı olarak bilgi sahibi olunması programlama dilinden en az ikisinin bilinmesi.

* Erkek adaylar için askerlik şartını yerine getirmiş, veya askerlik çağına gelmemiş, tecilli veya muaf ile yedek sınıfa geçirilmiş olmak." olarak açıklandı.

Ayırca başvuru şartları geçersiz olanların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

 İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına 16 Ekim 2018 tarihinde başlayacak ve 24 Ekim 2018 tarihinde sona erecek.

Yorumlar (0)