13 Şubat 2017 Pazartesi 00:01
ÖSYM 15 sözleşmeli personel alımı yapacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), DPB'nin resmi internet sitesi üzerinden 13 Şubat 2017 tarihinde yayımladığı ilanla 15 sözleşmeli yerli uzman personel alımı yapacağını duyurdu. Peki, ÖSYM sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler olacak? İşte tüm detaylar...

Alım yapılacak personel: ÖSYM 15 sözleşmeli yerli uzman personel alımı yapacaktır.

NOT: Giriş sınavı sözlü usulü ile 4 Nisan 2017 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir.

Başvuruda aranılan şartlar:

- Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak.
- Aşağıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek.
- Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak.

ÖZEL ŞARTLAR:

- Türk Vatandaşı olmak,


- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Askerlikle ilişiği bulunmamak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular bu ilanın yayımlandığı tarihte başlayacak ve 28/02/2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Son Güncelleme: 03.02.2019 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SSSSSSSS 2017-02-13 00:46:59

bunca tecrübe şart fi̇lan varken 18 yaşindaki̇ ibi̇r çocuğa ülke yöneti̇mi̇ veri̇lecek, tabi̇i̇ ki̇ hayır hayır hayır