21 Aralık 2017 Perşembe 15:55
ÖSYM Başkanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkez (ÖSYM) Başkanlığı, sözleşmeli personel alımı yapıyor. Alım yapılacak pozisyonlar neler, başvurular nasıl yapılacak? Haberimizde...

ÖSYM Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile sigortalı olarak (12) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağını duyurdu. Giriş sınavı sözlü usulü ile 30 Ocak 2018 tarihinde ÖSYM Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresinde yapılacak. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru için adaylardan; başvuru formu, Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği,YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan yukarıdaki tabloda belirtilen düzeyde puan durumunu gösterir sonuç belgesi, T.C. kimlik numarası beyanı, sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı, sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı isteniyor.

BAŞVURU SÜRECİ

ÖSYM personel alım ilanına başvurular; Başvurular bu ilanın yayımlandığı tarihte başlayacak ve 4 Ocak 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecek. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekiyor

PERSONEL ALIM SINAVINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

ÖSYM Başkanlığı personel alım ilanına başvuracak adayların; Türk Vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

Adayların; 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekiyor.

Son Güncelleme: 08.02.2019 23:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.