ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli Uzman Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. ÖSYM tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacağı açıklanan pozisyonlar, ilanlara başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 14.04.2018, 00:07 12.02.2019, 15:40
ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli Uzman Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden sözleşmeli personel alımına ilişkin bir ilan yayımladı. 

ÖSYM tarafından yayımlanan ilana dair tüm detaylar şu şekilde, 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımladığı personel alım ilanında farklı branşlardan Yerli Uzman Personel alımı yapacağını duyurdu. 

4 farklı branş üzerinden başvuru yapılabilecek Uzman Personel alımlarında ise 11 kişi istihdam edilecek. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Alım yapılacağı ilan edilen kadro detaylarına ilişkin bilgileri paylaştığımız personel alım ilanında ayrıca adayların sahip olmaları gereken özelliklere ilişkin açıklamalar yer aldı. 

Kurum yayımladığı ilanında açıklanan pozisyonların tamamında geçerli olmak üzere istenilen genel başvuru şartları ve kadrolara göre belirlenen özel koşullar olduğunu duyurdu. 

Söz konusu şartlara ilişkin detaylar şöyle,

Genel Koşullar; 

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden mezun olmak, Yukarıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek, Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak ve ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen Sözleşmeli Yerli Uzman Personel Giriş Sınavına ikiden fazla başvurmamış olmak.

Özel Koşullar;

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. (Yerleştirilmeye hak kazanan adaylar için)

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 30 Nisan tarihine kadar yapacaklardır. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan başvuru şartlarına uygun adaylar başvurularını Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yoluyla yapacaklardır. 

Başvuru Evrakları;

Başvuru Formu, Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği, YDS sonuç belgesi, . T.C. kimlik numarası beyanı, Sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı, Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı, Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi iseniz belge.

Yorumlar (0)