ÖSYM KPSS Puan Esasına Göre Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı kadrosunda eksik bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular devam ediyor. Peki ilana kimler başvuru yapabilir? Haberimizde paylaşıyoruz.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 30.01.2018, 21:11 09.02.2019, 05:14
ÖSYM KPSS Puan Esasına Göre Kamu Personeli Alımı Yapıyor

ÖSYM geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden bir ilan yayımladı. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, kurum bünyesine kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu ilana ilişkin detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

ÖSYM Başkanlığının Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edileceği açıklanan personellerin Bilişim Personeli kadrosunda alınacağı duyuruldu. 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavını ve Yabancı Dil Puanları esasına göre yapılacak personel alımlarında ise 6 kişi istihdam edilecek. 

Söz konusu ilana, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımladığı personel alım ilanına başvuru yapacak adayların ilan metninde yer alan başvuru koşullarını taşımasını istiyor. İlan metninde yer alan koşullarda şu maddeler yer alıyor. 

ÖSYM memur alımı başvuru koşulları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak, koşulları yer alıyor.

Bu koşullara ek olarak kurum adaylardan, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek,, Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak, Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek ve Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak şartlarını sağlamalarını talep ediyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı'nda görevlendirmek üzere alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanına başvurular, 7 Şubat tarihine kadar yapılabilecektir. 

Yorumlar (0)