ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde ve kendi resmi sitesinde bir ilan yayımlayarak sözleşmeli personel alacağını duyurdu. İlana başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir? Haberimizde...

ÖSYM  Sözleşmeli Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak  5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak (15) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağını duyurdu. 

Kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Alınacak Personel:

* Sözleşmeli Uzman Personel: 15 

Kimler Başvurabilir?

* ÖSYM personel alım ilanına T.C. vatandaşı olanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar, askerlikle ilişiği bulunmayanlar, görevini devamlı yapmasına engel sağlık durumu olmayanlar başvuru yapabilecek.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Başvuru formu

* Diploma

* YDS sonuç belgesi

* T.C. kimlik numarası beyanı

* Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

Başvuru Süreci:

* ÖSYM sözleşmeli personel alımı başvuruları 13 Şubat- 28 Şubat 2017 tarihleri arasında 'Sınav Başvuru Formunu' bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırıldıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle Başkanlığın "İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara" adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacak. 

Başvuru Sonuçları:

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı yer ve zamanı; ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden (sonuc.osym.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca tebligat yapılmaz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 20:12
YORUM EKLE