Polis Adaylarından 1250 Muhafaza Memuru Alım İlanına Yoğun İlgi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile beraber farklı şehirlerde bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere gümrük muhafaza memuru alımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki başvuru şartları neler? Adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasına hangi detaylara yer veriliyor? İşte detaylar.

Polis Adaylarından 1250 Muhafaza Memuru Alım İlanına Yoğun İlgi

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 1250 muhafaza memuru alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Söz konusu alım yapılacak olan kadro detaylarına göre adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ve özel başvuru şartlarına yer verilmiş durumda.

Kamupersoneli.net olarak muhafaza memuru alım ilanı detaylarını sizler için derledik. İşte detaylar.

TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Gümrük Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan içerisinde yayımlanan detaylar içerisinde ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında ise;

"En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, İktisadî ve İdarî bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak.

Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bir bölümden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini başvuru esnasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.

Sınava son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01/06/1988 tarihinde ve daha sonra doğanlar başvurabilir.)

Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, “Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten, “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu” almak.

(Söz konusu rapor, sözlü sınavda başarılı olanlardan atama öncesi istenecektir. Rapor ibraz edemeyenlerin ve sözlü sınav esnasında yapılacak ölçümde boy şartını taşımayanların kurumumuzca ataması yapılmayacaktır.)" şartlarına yer verildi.

ALIM YAPILACAK İLLER

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan 1250 muhafaza memuru ilanı içerisinde alım yapılacak olan iller ise;

"Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Mersin, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova, Zonguldak" olarak ifade edildi.

POLİS ADAYLARINDAN YOĞUN İLGİ

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana polis adayları yoğun ilgi gösteriyor. 1 Haziran 2018 tarihinde sona erecek ilana başvurular alınmaya devam ediyor.

Muhafaza memuru olarak görev yapmak isteyen polis adayları başvurularını yapıyor.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Kamupersoneli.net I ANKAR

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:51
YORUM EKLE