06 Mayıs 2018 Pazar 09:48
PTT 5 Bin Personel Alım İlanına Lise Mezunu Adaylar Başvuru Yapabilecek Mi?

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi  önceki gün Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı ve kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 5 bin sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından yayımlanan ilan hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. Peki Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi  5 bin personel alım ilanına lise mezunu adaylar başvuru yapabilir mi? İşte tüm detaylar...

LİSE MEZUNU ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLECEK Mİ?

Bilindiği gibi Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 bin personel alımını "Uzman yardımcısı(250), Mimar (20) Mühendis (200), Avukat (82), Gişe ve büro görevlisi (2625), Tekniker (200), Postacı (1623)" kadroları için gerçekleştirecektir.

Bu kadrolar için personel alımlarına en az  Ön Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. PTT 5 bin personel alım ilanına ön lisans mezunu ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilmektir. Peki başvurular nasıl yapılacak? 

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular 14 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 18 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. İlana başvurular ise online olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapacaklardır. 

GENEL ŞARTLAR

PTT 5 bin personel alımında kurum tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre kurum tarafından şu şartlar aranmaktadır:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

Son Güncelleme: 12.02.2019 16:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahim danışmaz 2018-05-06 20:37:46

ancak halkımızı kandırın.

Avatar
Mehmet ali 2018-05-07 12:41:49

Bu ülkede 35 yaş üstü olan insanların devlet sektöründe çalışma hakları niye yoooooook biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiiiiiiiiiz!!!!!!!!

Avatar
adalet istiyorum 2018-05-07 22:10:40

05.02.1984 dogumluyum ay olarak kaybediyorum biri bana aciklasin boyle haksizlik olurmu neden 01.01 1984 sonrasi degilde 05.1984 sonrasi