Alexa
08 Mayıs 2018 Salı 14:18
PTT KPSS Şartsız 5 Bin Personel Alımı İçin Başvurular Nasıl Yapılacak?
Kamu Personeli

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bir ilanını yayımladı ve yayımladığı ilanında uzman yardımcısı, mimar, mühendis, avukat, gişe ve büro görevlisi, tekniker, postacı kadroları için toplam 5 bin personel alımının yapılacağını duyurdu.

GENEL ŞARTLAR

PTT tarafından yayımlanan ilanda bu kadrolar için bazı şartlar aranmaktadır. Adaylar genel şartlara haiz olduktan sonra kadroların özel şartlarına da haiz olmaları gerekmektedir. PTT tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Bu şartlar ise şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

PTT tarafından bu ilanın yayımlanmasının ardından adaylar başvuruların nasıl yapılacağını araştırmaya başladılar. Söz konusu ilana başvurular 14 Mayıs 2018 tarihinde başlayacaktır. Adaylar bu tarihten itibaren başvurularını www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adresleri üzerinden gerçekleştirilecektir. Söz konusu personel alımı için başvurular 18 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. 

Söz konusu ilana mimar, mühendis, avukat, gişe ve büro görevlisi, tekniker, postacı kadroları için başvuru yapacak olan adaylar başvuruları sırasında Mernis adresinin bulunduğu İl’e göre tercih yapacaklardır. Başvurular yukarıda belirttiğimiz bağlantı adresleri üzerinden yapılacak şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir. Tüm bunların yanı sıra adaylar başvurularında pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca Uzman Yardımcısı pozisyonu için başvuru yapacak olan adaylar da Mernis adresinin bulunduğu il şartı aranmamaktadır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 08.05.2018 15:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MEHMET 2018-10-01 20:15:17

ya.bunlar hepsi torpildir batsın adelet herkes adamina torpildir yapıyor ya bizim gibi garibanlar ortada kalıyor varmi böyle adelet isyan ediyorum isyan ediyorum batsın böyle

Avatar
Bu 2018-08-27 11:56:26

Bu saçma yaş şartını çıkaranı essefle kınıyorum madem 40 yaşındakilere insan yerine koymuyorsanız bizi emekli edin yada öldürün

Avatar
emine 2018-05-14 09:59:42

başvuru formuna nasıl ulaşıyoruzz