PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvurularında Son Günler

PTT bünyesinde alınacak 500 sözleşmeli personel için başvuru süreci daralıyor. Başvuru şartları, başvuru süreci ve diğer detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 16.02.2017, 09:25 04.02.2019, 14:14
PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvurularında Son Günler

PTT, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile adedi ve nitelikleri belirtilen pozisyonlara 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alınacağı duyurulmuştu. İlana başvurular 13 Şubat 2017'de başladı ve devam ediyor. 

Alınacak Personel:

* Gişe ve Büro Görevlisi: 367

* Dağıtıcı: 133

Genel ve Özel Şartlar:

* PTT sözleşmeli personel alım ilanına başvuracak adaylardan; T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, 13 Şubat 1983 tarihinden sonra doğmuş olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak,  Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için ) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak, dağıtıcı pozisyonu için son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartlarına haiz olmaları isteniyor.

İlan detayları için TIKLAYIN.

Başvuru Süreci:

* PTT sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları 13 Şubat 2017'de başladı ve 18 Şubat 2017'de sona erecek. Başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak.

Ataması Yapılacak Adaylardan İstenen Belgeler:

* Nüfus cüzdanı fotokopisi

* Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı

* Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği

* Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan

* Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan

* İş isteme beyannamesi

* Mal bildirim beyannamesi

*  Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu

* Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan

* 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf

* Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (4 suret )

NOT: 2016/1 Personel Alımında sözlü sınava çağrılan adaylardan ilanda belirtilen şartları taşımadığı halde müracaat edenler ile sözlü sınava çağrıldığı halde mazereti olmaksızın sözlü sınava katılmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (1)
Engin sari 3 yıl önce
İş arıyorum