Sağlık Bakanlığı 3890 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı , Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile vermiş olduğu ilana göre toplam 3890 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşte ilanın detayları...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 24.02.2017, 00:04 04.02.2019, 15:05
Sağlık Bakanlığı 3890 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

KİMLER TERCİHTE BULUNABİLİR

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini, 2 – 9 Mart 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

Yorumlar (21)
Cenk 3 yıl önce
hadi̇ hayirlisi hakkimizda i̇nş
k.a 3 yıl önce
Sayılar ne zaman belli olur ki
Acil Tıp Teknisyeni 3 yıl önce
acil tıp teknisyenlerine iyi bir kadro düşer umarım.
tt 3 yıl önce
Hicbiyerde haber yok haberin kaynagi nedir
Meral 3 yıl önce
Emel hanim perfuzyonistaçık kalp ameliyatlarında kullanılan bir cihaz kalbin ameliyat boyunca oradan dolaşım yapması için bi cihaz var bunu kullanan eğitimli kişiye perfuzyonist deniliyor
Halil 3 yıl önce
Opyisyenler olarak biz tercih yapamayacağız o zaman bize pozisyon açılmadı haka
Emel 3 yıl önce
Perfuzyonist ne demek
arzu 3 yıl önce
Perfüzyonist kalp ve akciger makinalarini uzmani
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın