Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 18 Bin Kamı Personeli Alımına Kimler Başvurabilir?

Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu 18 bin kamu personeli alım ilanına kimler başvuru yapabilir? İlana başvurular nasıl yapılacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 31.05.2018, 14:43 12.02.2019, 19:00
Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 18 Bin Kamı Personeli Alımına Kimler Başvurabilir?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından başvuru kılavuzu yayımlanan Sağlık Bakanlığı 18 bin kamu personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığının aracılığı ile de yayımlandı. Yayımlanan ilan hakkında detayları ve kimlerin başvuru yapabileceğini kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacağı ifade edildi. Ayrıca söz konusu ilanda "Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2018/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanlığı 18 bin kamu personeli alımı için adaylar tercihlerini 4 Haziran 2018 ile 11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapacaklardır. Peki adaylar tercihlerini nasıl yapacaklar? Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı için tercih yapacak olan adaylar tercihlerini e ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı için aşağıdaki şartlara haiz olan adaylar tercihlerini yapabileceklerdir. Aşağıdaki şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu şartlar ise şöyle:

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

3. KPSS 2018/4 Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.

4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

5. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Yorumlar (0)