Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı

Sağlık Bakanlığı AB Projesi kapsamında personel alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda yer alan personel alım ilanına göre, alım yapılacağı açıklanan personeller “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında görevlendirilecek. Detaylar haberimizde...

Sağlık Bakanlığı web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile AB projesi kapsamında personel alımı yapacağını açıkladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metninde, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında imzalanan Doğrudan Hibe Sözleşmesi kapsamında uygulanmakta olan “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında yer alan tüm ayrıntıları haberimizde siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

SAĞLIK BAKANLIĞI AB PROJESİ KAPSAMINDA PERSONEL ALIMI YAPACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar 2 farklı kadroya yapılacak. 

Üniversitelilerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş adayların başvuru da bulunabileceği personel alım ilanına alımlar ise AB Finans Asistanı, AB Tahakkuk ve Bordro Asistanı pozisyonlarına yapılacak. 

İlan metninde alım yapılacak personellerin kadro dağılımlarına ilişkin olarak yayımlanan detaylarda AB Tahakkuk ve Bordro Asistanı kadrosuna 3 kişinin alınacağı açıklanırken AB Finans Asistanı kadrosuna 1 kişinin istihdam edileceği bildirildi. 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

AB projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesine alım yapılacağı duyurulan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların ilan metninde yer alan başvuru koşullarına haiz olmaları isteniyor. 

Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda yer alan koşullar şu şekilde,

AB Finans Asistanı kadrosu için;

Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Ekonomi, Finans, Bankacılık, Ticaret, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler veya bunlara denk fakülte/bölümlerinden lisans derecesiyle mezun olmak. En az 5 yıl genel iş deneyimi, Finans alanında en az 3 yıllık iş deneyimi. En az 1 yıl uluslararası kalkınma/ kurumsal kapasite geliştirme/uluslararası işbirliği/insani yardım projelerinin hesaplarının tutulması, muhasebe süreçleri ve raporlaması konusunda çalışmış olmak. Bu bağlamda Avrupa Birliği tarafından fonlanan projelerde çalışmış olmak tercih sebebi olacaktır. İyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek. İyi derecede MS Office programları kullanabilmek. İyi iletişim becerileri. İyi raporlama becerileri.

AB Tahakkuk ve Bordro Asistanı kadrosu için,

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, İnsan Kaynakları Yönetimi, Finans, Ekonomi, Muhasebe veya Mühendislik fakülte/bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmak. En az 3 yıl genel iş deneyimi. En az 1 yıl tahakkuk ve bordro veya insan kaynakları/işe alım veya kurumsal kapasite geliştirme alanlarında iş deneyimi. Bu bağlamda uluslararası kalkınma/ kurumsal kapasite geliştirme/uluslararası işbirliği/insani yardım projelerinde çalışmış olmak tercih sebebi olacaktır. İyi iletişim becerileri. İyi derecede Türkçe bilmek. İyi derecede İngilizce veya Arapça bilmek tercih sebebidir. İyi derecede MS Office programları kullanabilmek. ERP uygulamaları (Logo, SAP vb.) kullanabilmek tercih sebebidir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRECİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 9 Mart tarihine kadar yapacaklardır.

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İngilizce hazırlanmış özgeçmişlerini her bir sayfası paraflanmış şekilde, elden veya posta yoluyla aşağıda yer alan adrese teslim edeceklerdir: İlan adresi T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığı Sağlık Mahallesi A. Adnan Saygun 2 Cad No: 55 G Blok K:1 Oda No:6 06100 Sıhhiye Çankaya/Ankara /Türkiye

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum