Spor Bakanlığı 3 Bin 200 Kamu Personeli Alımı İçin Son Günler ! (KPSS En Az 50 Puan)

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda 3 bin 200 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvurular bir kaç gün sonra sona erecek. Bu bağlamda ilan hakkında tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 02.06.2018, 18:27 12.02.2019, 19:05
Spor Bakanlığı 3 Bin 200 Kamu Personeli Alımı İçin Son Günler ! (KPSS En Az 50 Puan)

Bilindiği gibi günler öncesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS en az 50 puan ile 3 bin 200 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular bir kaç gün sonra sona erecek. Bu bağlamda ilan hakkında genel şartları ve başvuru detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

GENEL ŞARTLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

- Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

- Başvuru tarihinin son günü itibariyle 60 yaşından büyük olmamak, 

- Erkek adaylarda askerlikle ilişkisi olmadığına dair terhis belgesi, en az bir yıllık tecil belgesi vb. belgeleri ibraz etmiş olmak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.), 

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak, 

- 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğine veya ilgili federasyon disiplin talimatına göre bir defada altı aydan fazla, değişik suçlardan toplam bir yıldan fazla veya doping suçu nedeniyle ceza almamış olmak

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 18 Mayıs 2018 tarihinde başladı ve başvurular 4 Haziran 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını e-Devlet şifreleri ile elektronik olarak yapacaklardır.

Yorumlar (0)