06 Mayıs 2018 Pazar 13:49
Spor Bakanlığı Yurtkur 756 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor
Kamu Personeli

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bir ilan yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumunun 756 sözleşmeli personel alımı yapacağını ifade etti. 

756 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan ilanda 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet sözleşmeli personel alımı yapılacağı ifade edildi. Peki söz konusu ilana başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURU DETAYLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan ilana başvurular 9 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 18 Mayıs 2018 saat 23.59'a kadar devam edecektir. İlana başvurular online olarak yapacaklardır. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Online Başvuru Sistemi (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.

SÖZLÜ SINAV MERKEZLERİ

Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların, sınav yerleri ve sınav tarihleri 28.05.2018 tarihinde (www.gsb.gov.tr) ve (www.yurtkur.gsb.gov.tr) internet adreslerinde ilan edilecektir. Sınav merkezleri olarak ise 16 merkez belirtilmişti. İşte sınav merkezleri:

GENEL ŞARTLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

ç) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.

d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Arşiv Araştırması yapılmış olmak,

e) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

f) Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,

g) 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 16:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tugay 2018-05-11 23:08:28

2017 kpss Lisans sınavına girenler başvuramıyor mu

Avatar
Kübra Günal 2018-05-06 22:51:01

Neden hep lisans alınıyor??Zaten sınavla bırakın da bizde girelim.

Avatar
Sibel 2018-05-06 14:28:39

Önlisans mezunlarina yazık ediliyor puanlar çöp olacak