30 Mart 2018 Cuma 00:02
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Sözleşmeli Personel Alıyor (60 KPSS Puanıyla)

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacağı duyurulan personel alım ilanının detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

TAPU KADASTRO PERSONEL ALIM İLANI 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında kurum bünyesine 125 personel istihdamı yapılacağı açıklandı. 

İlanda yer alan detaylara göre alımlar Arşiv Uzmanı pozisyonuna yapılacak. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanında yer alan başvuru koşullarına ilişkin detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Yayımlanan başvuru koşullarında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, adaylardan genel koşullara ek olarak alım yapılacak unvana göre belirlenen özel şartları da taşımalarını istiyor. 

Genel Başvuru Koşulları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak. Başvuracak adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması ve ) Erkek adayların, askerlikle ilgisi bulunmamak.

Özel Başvuru Koşulları

Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan Osmanlı Paleografyası, Arapça veya Farsça derslerinden herhangi birini gördüğünü gösterir not dökümü istenecektir.)

KPSS Şartı

2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS-P3 puan türünden 60 (altmış) veya üzeri puan almış olmak.

İLANA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde görevlendirilmek ğzere alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanına adaylar 6-13 Nisan tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekler. 

Adaylar başvurularını Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden herhangi birine “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu” ve bu formda belirtilen belgeler ibraz edilmek suretiyle şahsen yapacaklar. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Son Güncelleme: 12.02.2019 07:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsmail 2018-03-30 11:31:01

Eşimin doğumu açıklanan takvime denk geliyor onun yerine ben başvuru yapabilirmiyim?