T.C. Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alıyor

T.C. Dışişleri Bakanlığı, yeni bir ilan yayımlayarak talep edilen şartlara durumu uyan adaylar arasından sözleşmeli personel alacağını duyurdu. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 11.05.2017, 13:41 06.02.2019, 01:26
T.C. Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alıyor

T.C. Dışişleri Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile T.C. Filibe Başkonsolosluğunda münhal bulunan Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacağını duyurdu. İşte detaylar:

Alınacak Personel:

* Sekreter (1)

Adaylarda Aranan Nitelikler:

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

* Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak

* En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak

* Kamu haklarından yoksun bulunmamak

* Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak

* Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak

* Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir)

* Çok iyi derecede Bulgarca ve Türkçe bilmek

* Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek

Başvuru İçin Adaylardan İstenen Belgeler:

* Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, email adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

* Özgeçmiş (CV)

* Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri

* Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

* Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)

* Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

*  Son altı ay içinde çekilmiş iki adet renkli vesikalık fotoğraf

Başvuru İşlemlerinin Yapılması:

* Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı başvuruları en geç 19 Mayıs 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğun "Filip Makedonski 10, 4000-Plovdiv / Bulgaria" adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00 - 12:30 / 14:00 - 18:00 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

Yorumlar (0)