TEİAŞ Sözleşmeli Personel Alıyor ! Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Türkiye Elektrik İletim A. Ş. Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını ifade etti. Söz konusu personel alımının ne zaman sona ereceğini, başvuruların nasıl yapılacağını ve genel şartların neler olduğunu ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

TEİAŞ Sözleşmeli Personel Alıyor ! Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

TEİAŞ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Türkiye Elektrik İletim A. Ş. Genel Müdürlüğü günler öncesinde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresinde yer alan ilanlar bölümünde bir ilanını yayımlamış ve kendi bünyesinde görevlendirmek üzere avukat kadrosu için personel alımı yapacağını ifade etti.

TEİAŞ Genel Müdürlüğünden yayımlanan ilanda adaylarda KPSS şartı da aranmaktadır. Bunun yanı sıra söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Bu bağlamda TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda "Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak. Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, Görevlerini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak, Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Başvuru tarihinin son günü itibariyle staj süresi hariç en az iki yıl süre ile fiilen avukatlık yapmış olmak, KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan 22 Mayıs 2016 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Merkez teşkilatına ataması yapılacak 3 (üç) Avukat için son başvuru tarihi itibariyle geçerliliğe sahip Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (B) düzeyinde puan almak veya ÖSYM Başkanlığınca eş değerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak" şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR

TEİAŞ Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 29 Ocak 2018 tarihinde başladı ve ilana başvurular 9 Şubat 2018 tarihine kadar yapılacaktır. İlana başvurular şahsen veya posta yolu ile gerçekleştirilecektir. Bununla beraber kılavuzda belirtilen belgelerle adaylar Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı (Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi Kat:16 No:12 Çankaya/Ankara) adresine başvuru yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:18
YORUM EKLE