Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayarak sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyuran Yargıtay Başkanlığı ilanına başvurular sona eriyor. Peki başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar.

Yargıtay Başkanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Yargıtay Başkanlığı geçtiğimiz günler içerisinde; Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı ve sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu yayımlanan ilana başvurular 8 Haziran 2018 tarihinde bugün mesai bitimine kadar alınacak. Peki başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar.

BAŞVURU SÜRECİ DETAYLARI

Yargıtay Başkanlığınca yayımlanan ilana göre 5 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Ayrıca başvurular 4 Haziran 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlanmıştı ve başvurular bugün itibariyle 8 Haziran 2018'de sona erecek.

lana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapacaklardır.

TALEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilan içerisinde ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında;

"Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK'de belirtilen sürelerde 2 kat için en az 3 yıllık, 3 kat için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre bilimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak." şartlarına yer veriliyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:27
YORUM EKLE