Yargıtay En Az Lise Mezunu 110 Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Yargıtay Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli 110 memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvurular bugün sona eriyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? Genel şartlar nelerdir? İşte tüm detaylar...

Yargıtay En Az Lise Mezunu 110 Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Yargıtay Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımlamış ve yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 110 memur alımı yapacağını duyurmuştu.

Söz konusu personel alım ilanına başvurular ise 2 Şubat 2018 yani bugün itibari ile sona eriyor. Bu kapsamda ilanı hatırlatmak amacı ile genel şartları ve başvuruların nasıl yapılacağını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

BAŞVURU DETAYLARI

Yargıtay Başkanlığı 100 sözleşmeli memur alım ilanına başvurular 29 Ocak 2018 tarihinde başladı ve 2 Şubat 2018 tarihine kadar devam etti. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını "https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu" web adresi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir. Bunun yanı sıra şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda lise, önlisans ve lisans mezunu adaylarında başvuru yapabilecekleri belirtildi. Söz konusu ilanda "Destek Personelli (Hizmetli), Zabıt Katipliği, Mütercim, Teknisyen, Mühendis ve Tercüman kadrolarına alınacak personel ilanıyla alakalı detaylarda; Destek Personeli (Hizmetli) kadrosuna 45 kişi, Zabıt Katipliği kadrosuna 52 kişi, Mühendis kadrosuna 5 kişi, Teknisyen kadrosuna 5 kişi, ve Tercüman 3 kişi" kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Yargıtay Başkanlığı 110 sözleşmeli memur alım ilanında KPSS şartı hakkında da bazı açıklamalar yapıldı. KPSS şartının arandığı ilanda konu ile ilgili olarak ''2016-KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak." ifadeleri kullanıldı. Bunun yanı sıra sözleşmeli memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen tüm genel şartlara haiz bulunmaları, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından herhangi bir emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları ve arşiv araştırmaları sonucunda olumlu kişi olmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:20
YORUM EKLE