14 Mart 2018 Çarşamba 23:07
Yazma Eserler Kurumu Kamu Personeli Alım İlanına Başvuru İçin Son Günler
Kamu Personeli

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlayarak sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. 

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvuru süreci 16 Mart tarihi itibariyle sona erecek. İlanda yer alan tüm ayrıntıları sizlere tekrar hatırlatıyoruz. 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı merkez teşkilatında görevlendirmek üzere alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanında Yerli Uzman Personel pozisyonunda personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Kurum tarafından yayımlanan ilan metninde ayrıca yayımlanan ilana üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş adayların başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. 

Türkiye Yazma Eserler Kurumu açıklanan kadro için 50 personel istihdamı yapacağını bildirdi. 

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

İlan metninde yer alan başvuru koşullarını Kamupersoneli.net olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

İlana başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımaları (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak), Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları, talep edildi. 

Bu şartların dışında ilanda ayrıca adaylardan, ''B Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için Arapça veya Farsça dan KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak ve C Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,'' şartlarına haiz olmaları istendi. 

İlanlara Başvuru Yapacak Adaylardan İstenen Eğitim Şartı

A grubu başvurular için;

En az dört yıllık lisans eğitimi veren kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmak. 

B grubu Başvuruları için; 

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi bölümlerinin birinden mezun olmak. 

C grubu Başvuruları için; 

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat ve Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Tarih, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, Kültür ve İletişim Bilimleri, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarımı, Grafik Tasarım, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarım alanlarında programlarından birinden mezun olmak. 

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı sözleşmeli Uzman Personel alım ilanına son başvuru tarihi 16 Mart olarak açıklandı. 

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını kurumun İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapacaklar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 06:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.