YÖK KPSS Şartı İle Sözleşmeli Memur Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

YÖK geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli memur alımı yapacağını duyurmuştu. KPSS şartının arandığı ilana başvurular bugün sona eriyor. Söz konusu personel alımı hakkında genel şartları ve başvuru detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

YÖK KPSS Şartı İle Sözleşmeli Memur Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Yükseköğretim Kurulu günler öncesinde bir ilanını yayımlamış ve yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. YÖK'ün sözleşmeli personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresinde yer alan ilanlar sayfasında yer aldı.

BAŞVURULAR BUGÜN SON

Konu ile ilgili olarak YÖK sözleşmeli personel alım ilanına başvurular bugün itibari ile sona eriyor. Bu kapsamda ilana ilişkin genel şartları ve başvuruların nasıl yapılacağını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

BAŞVURU DETAYLARI

YÖK sözleşmeli memur alım ilanına başvurular 15 Ocak 2018 tarihi itibari ile başladı. Yayımlanan ilana başvurular ise 2 Şubat 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını YÖK'ün resmi web adresi üzerinde bulunan başvuru formunun doldurulması ve başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile şahsen veya posta yolu ile gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvurularını Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent Çankaya/ANKARA adresine yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvurulara ilişkin olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşullarını taşımaları ve erkek adayların askerlik hizmetlerinin ertelenmiş, yapmış veya muaf olmaları gereken adayların 35 yaşından da gün almamış olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra YÖK tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda "Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak, Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek, Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak, Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak" şartları aranmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:20
YORUM EKLE