Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde alınacak sözleşmeli kamu personelleri için başvuru sürecinde sona gelindi. Detaylar haberimizde...

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda T.C. Ottava Büyükelçiliği’nde münhal bulunan Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacağı duyuruldu.

Personel alım ilanına başvurular, 31 Mart 2017'de başladı ve bugün (18 Nisan) sona eriyor. İlanı hatırlayalım:

Alınacak Personel:

* Sekreter (1)

Sınava Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar:

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve ofis yazılımlarını iyi derecede kullanabilmek. 

Başvuru İçin Adaylardan İstenen Belgeler:

* Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi

* Özgeçmiş (CV)

* Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri

* Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti

* Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti

* Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

* Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Sınav Süreci:

* Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir

 Yazılı Yeterlilik Sınavı: Yazılı eleme sınavı 3 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10.00-15.00 arasında T.C. Ottava Büyükelçiliği’nde yapılacaktır.

Sınav konuları: Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat) İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 Saat) b)

Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da Büyükelçilikte yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi

Uygulamalı Sınav Konuları : (Bilgisayarda) Daktilo sınavı / Ofis yazılımlarının kullanılması 

Başvuru Süreci:

* Başvurular en geç 18 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğin “Turkish Embassy in Ottawa, 197 Wurtemburg Street, K1N 8L9, Ottawa, ON, Canada” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 9:00-18:00 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)