Alexa

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı verdiği ilan ile sözleşmeli imam-hatip alımı yapacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı verdiği ilan ile sözleşmeli imam-hatip alımı yapacağını duyurdu.

19 Nisan 2016 Salı 00:05
Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı
Diyanet İşleri Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığında bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda ise 4-B sözleşmeli imam - hatip personeli alımı yapılacağı belirtilmiştir. Adaylar ilana 21 Nisan 2016 ile 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. İlanın detayları ise şöyle;

Diyanet İşleri Başkanlığından;


Başkanlığımız taşra teşkilatındaki sözleşmeli imam-hatip pozisyonlarına; 2014 yılı KPSS puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katına kadar çağrılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre 4-B sözleşmeli imam-hatip alınacaktır.

I- BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7. 
bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik 
şartını taşımak,

3. İmam hatip olarak görev yapmaya mani bir özrü bulunmamak,

4. İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya imam-hatip 
lisesi mezunu olmak,

5. Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

6. Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2014 
yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

* Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına 
İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

Sözleşmeli Pesronel Alımı İlanı İçin Tıklayınız. 

Batuhan TEMEL / Kamupersoneli.net
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
emre 1 yıl önce

Insan 500 imam alacaz derken biraz utanir di

Avatar
din gönüllüsü 1 yıl önce

100 binden fazla kişi bu sınavlara girdi .82 puan alan i.h.l. Mezunu daha mülakatlara gidemedi açıktan 1 tane k.k.ö. ve müezzin alınmadı ve bu insanların puanları 11.ayda yapılacak yeni sınavla geçersiz olacak tekrar sınavlara hazırlanıp bir dünya masraf ve uğraşın içine girecekler.Bu işin yetkilileri ama siyasetçi yada diyanet bunun vebali sizindir.5000 rakamları ortalıkta dolaşıyor, diyanet neden insanları bilgilendirmiyor .biz sabırla bekliyoruz fakat bizi gören ,duyan yok ...ALLAH BİZE VEKİLDİR,O NE GÜZEL VEKİLDİR..

Avatar
hafizullah 1 yıl önce

S.aleyküm 500 imam alımı çok az az değil desek de bu alınacak idamlar şimdiye kadar 3. ya da 4. sefer sözlü sınav olmuş olacak bu biraz haksızlık değil mi?

Avatar
00000000 1 yıl önce

:) :) :) :) :) :) :) :) :)
Gülmekten başka elden ne gelir ki

Avatar
vekil imam 1 yıl önce

Slm. Başka siteyede yazdım, yine söylüyorum. Ucuza vekil imamlık yaptırarak millete umut verdirip çalışma hayatını ve sosyal hayatını mahf edip sora şuluyorsunuz. Oysa kpssiyle dhbtsiyle mülakatatıyla onca kişi arasından seçiyorsunuz.... Ayrıca kpss i,v,dhbtdsi hafızlardan çok yüksek olmssına rağmen mülakata çağrılmıyor? Bezim gibi her sınavda yüksek puan almış ve yılladır vekillik yapanıda süre dolunca şutlanıyor?Babama sistemin böyle işlendiği söylenseydi beni devletin okuluna değilde başka bir yere gönderirdi. Onca yıll üniversite boşa gitmezdi. Madem resmi diplomayla alt silsile üst silsileyi geçiyor, bari diyanete kim uğraşıyorsa söyleyinde önlisaslara ve buna benzeyenlere öğretmen, doktor, mühendis vb şeyler yapsınlar 2 yıllık dilomaları varya... bu mudur adelet, hak,terazi bumudur. Böyle olmaz demi diploma konuşur demi.? Peki bizde niye böyledeğil? Bari tv lere çıkın konuşun ne yaptığınızı millete anlatın milli rğitime haber verin. Millet senelerini boşa harcaması fakir fukara aldanmasın. Söyleyinki dışardan öyle böyle bir lise diploma alırsın bu yeter deyin ki millet bilsin. 50 tane önlisans kaçtane dahadüşük 4 yıllık ama hafız 300-1900 peki yıllarını veren üniversiteliler ne olacak??? Bu doğruluk??? Ey her şeye kadir olan her şeye kudreti yeten Allahım bunlar emeğimizin hakkını vermiyecekse bu dünyadada ahirettede sana havale ediyorum. Kadro yada imkan sağlamasalarda başta nefsimize ve insanlara ölceyedek ilmimizle bildiğimizle ahlakımızla amel yapmaya ve yaptırmaya çalışacağız inşaAllah. Vekiller için görevi bittiğinde; çocuklarının eşlerinim evsiz kalmanın işsiz kalmanın bütün bu vebali bu vekil imamları görevsiz bırakan diyanettir. Bu vebal den kurtulmaları için vekil imamlğı nasıl olmasıiçin iyi düşünmeleri lazım. Hafızlar baştacıdır ama. Onca emeğe hafızda olunur öğretmende. Ey Aziz olan Allahım sen en güzel vekil sin sen herşeye yetersin sana sığınır ve sende isteriz, bizi kimsesiz bırak yarabbi... slm.

Avatar
Yakub 1 yıl önce

Yazıklarolsın dyanete

Avatar
amele imam 1 yıl önce

eyy yüneticiler! başkanlar, beşkanlık sevdasıyla yananlar Allah sizi bildiği gibi yapsın (ALLAHIN ADALETİ ER VAYA GEÇ TECELLİ EDER) VE SÖYLAMECEK TEK ŞEY YAZIKLAR OLSUN ......

Avatar
HAFIZ EYÜP KARAGÖZ 1 yıl önce

Ya vAllahi yazıklar olsun bu diyanete hani 5,000 alım olacaktı ben 2015 ramazanı daki atamada mülakatta 73,3 aldım malesef ne hikmetse 70 olan tabane puan hemen 80 oluverdi biz adaylar olarak diyanete hakkırmızı helal etmiyoruzun yazık günah ya lütfen Allah rızası için biran önce büyük bir kontenvanter açın lutfen

banner462