Alexa
20 Ağustos 2016 Cumartesi 12:02
Haberlerimiz Yerine Ulaştı! Adalet Bakanlığı 1560 Zabıt Katibi Alımı Yapacak

 Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 1560 Sözleşmeli 23 Kadrolu Zabıt Katibi Alımı Yapacak !

Kısa zaman önce Adalet Bakanlığı'nın zabıt katibi alımları ile ilgili bir müjde beklediğimizi siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmış ve sayın Adalet Bakanı'mız Bekir Bozdağ'dan müjdeli haberi beklemiştik.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ında talimatı ile Adalet Bakanlığı'nın taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 2 bin 161 personel alımı yapacağına dair personel alımı sınav ilanı yayımlandı. Buna göre Adalet Bakanlığı 1560 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK-1/A), 445 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 148 sözleşmeli teknisyen (EK-1/C) ve 8 sözleşmeli kaloriferci (EK-1/D) olmak üzere toplam 2161 personel alımı yapacak. Bu alımlara ek olarak 23 kadrolu zabıt kâtibi (EK-2/A), 161 kadrolu şoför (EK-2/B), 18kadrolu aşçı (EK-2/C) ve 8 kadrolu kaloriferci (EK-2/D) olmak üzere toplam 210 personel alımı da yapılacak.

Zabıt Katibi Alımı için Başvuruda Bulunmak İsteyen Adayların Sahip Olması Gereken Genel Şartlar;

a) Türk vatandaşı olmak,


b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 05 Eylül 2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (lisans mezunları içinKPSS-2016, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 1 Ocak 1981, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar)


c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,


d) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,


e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı

Devam Ediyor

Devamı

yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,


f) Kamu haklarından mahrum olmamak,


g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Özel Şartlar

a) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)


b) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)


c) Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)


Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

Başvuru Aşaması

Başvurular 22 Ağustos'ta başlayacak , 5 Eylül 2016 'da sona erecek. Başvuru şekli ve diğer detaylara göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olabilmek için kamu haberlerinin merkezin kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirebilirsiniz...

Kamupersoneli.net | Ankara

Son Güncelleme: 20.08.2016 12:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmetdip 1 yıl önce

.

Avatar
neslihan unsal 1 yıl önce

Harita kadastrocularında sesi olun lutfen

banner441