22 Nisan 2017 Cumartesi 09:42
PTT 1750 Dağıtıcı, Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Başvurularında Son Günler
Kamu Personeli

PTT, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda; Dağıtıcı ve Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarında 1750 sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu.

PTT'nin sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 18 Nisan 2017 tarihinde başladı ve 23 Nisan 2017 (yarın) sona erecek. İlan detaylarını hatırlayalım:

Alım Yapılacak Kadro ve Sayılar:

* Gişe ve Büro Görevlisi (1.113)

* Dağıtıcı (637)

PTT personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından yasaklı bulunmamak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak, yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak, 2016 KPSS'ye girmiş olmak genel şartlarını taşımaları isteniyor.

Özel Şartlar İçin TIKLAYIN.

 Başvurular, www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecek. 

İlan detayları için TIKLAYIN.

Ataması yapılacak adaylardan aşağıdaki belgeler istenir;

*  Nüfus cüzdanı fotokopisi

* Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı

* Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği

* Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan

* Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan

* İş isteme beyannamesi

* Mal bildirim beyannamesi

* Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu

* Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan

* 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf

* Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi

*  Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 suret)

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 22.04.2017 09:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bahar birca 2017-04-22 11:55:33

Yazik degil mi diger insanlara da kardesim 7 aydir evli universite mevzunu is bulamiyor su bolum ayrimi yapmayin da herkes basvuru yapabilsin