PTT Personel Alımına Yoğun İlgi Gösteriliyor

PTT'ye yapılacak 500 kişilik sözleşmeli personel alımına adaylar çok yoğun bir ilgi gösteriyor.

Sözleşmeli Personel Alım İlanları 14.02.2017, 20:12 14.02.2017, 20:46
PTT Personel Alımına Yoğun İlgi Gösteriliyor

PTT sözleşmeli personel alımları için 13 Şubat 2017 tarihinde başlayan başvurular yoğun bir ilgi görüyor. www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr adreslerinden yapılan başvurular için son tarih ise 18 Şubat 2017 olarak belirlendi. PTT'nin bir süredir merakla beklenilen personel alım ilanının yayınlanmasının ardından, adaylar PTT kurumu çalışanı olabilmek için çaba sarfediyorlar. Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yayınlanan ilana başvuran adaylar, süreci takip ediyorlar.

Sitemiz kamupersoneli.net üzerinden alım ilanlarını takip eden adaylar, yine alım ilanlarına en hızlı ulaşma şansına sahip oluyorlar. PTT sözleşmeli personel alımı ile ilgili detayları ve açıklamaları da yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

PTT Sözleşmeli Personel Alımı:

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde İdari Hizmet Sözleşmeli Personel alımı yapılacağını duyuran PTT, alımlar için bazı şartlar belirledi. 

Başvuruda Aranan Şartlar Neler?

Başvurularda 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak şartı aranıyor. Ayrıca başvuru yapacak kişilerin 18 - 35 yaş aralığında olmaları gerekiyor. (13/02/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.) Kamu haklarından yasaklı olmamakta aranan bir diğer şart. 

Başvuruda aranan diğer şartlar ise şu şekilde sıralanıyor:

- 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

- Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

- Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 18/02/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

- Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
h) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
ı) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak

ÖZEL ŞARTLAR

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

NOT: Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.

3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

Başvuru tarihi ve yeri: Başvurular, 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Şirketimizin www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (15)
Emin 3 yıl önce
Siyaset bilimi ve kamu yönetimi bitirdim listede yok başvuru kabul edilmiyor kamu var ama sistem kabul etmiyor.
Birisi 3 yıl önce
40 yada 45 yaşından sonrakiler özel veya kamuya giremiyeceklermi.Ailelerini nasıl geçindirecekler.Emeklilik yaşı 60 ken bu insanların hali nolacak.
Merve kırtıl 3 yıl önce
"POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI ANONİM ŞİRKETİ İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı/İş Başvurusu Giriş SayfasıAKTİF BAŞVURUŞU AN AKTİF BİR BAŞVURU BULUNMAMAKTADIR !!!" Bu nedir peki ??
Birisi 3 yıl önce
40 yada 45 yaşından sonrakiler özel veya kamuya giremiyeceklermi.Ailelerini nasıl geçindirecekler.Emeklilik yaşı 60 ken bu insanların hali nolacak.
Emre 3 yıl önce
Lütfen yaş sınırını kaldırın
Dilruba 3 yıl önce
İlgi olsa neye yarar başvuru yapılmıyor sayfada sorun var-mış gibi gösteriliyor. O 500 kişi çoktan seçilmiş bence
Oguz taşan 3 yıl önce
Sürücü belgelerinde her ikiside olma şartı varmı mesela benim Var A2 yok
Ardaa 3 yıl önce
İki yıllık yüksek okul mezunu olmak şartı ne oluyor yapmayın ayıptır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın