Alexa

PTT Sözleşmeli 1750 Personel Alımı Yapıyor

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde duyurduğu ilana göre sözleşmeli 1750 personel alımı yapılacaktır.

PTT Sözleşmeli 1750 Personel Alımı Yapıyor

PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde duyurduğu ilana göre sözleşmeli 1750 personel alımı yapılacaktır.

17 Nisan 2017 Pazartesi 00:26
PTT Sözleşmeli 1750 Personel Alımı Yapıyor

Geçtiğimiz ay 500 personeli bünyesine katan PTT , şimdide sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 1750 personel alımı ilanına çıktı. Devlet personel Başkanlığı resmi internet sitesinde duyurulan ilanın detayları aşağıdaki gibidir.

ALINACAK PERSONEL

2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından 1.113 adet Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 adet Dağıtıcı unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alınacaktır.


GENEL ŞARTLAR
a) 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış
olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

e) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

f) Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

g) Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

ğ) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

h) 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

ÖZEL ŞARTLAR
a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

1) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

4) KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

1- Başvurular, 18-23 Nisan 2017 tarihleri arasında Şirketimizin www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecektir.

NOT: Şirketimizin yapmış olduğu 2017/1 personel alımı sözlü sınavı sonucunda asil olarak atanmaya hak kazanan ve sözlü sınava çağrılan adaylardan ilanda belirtilen şartları taşımadığı halde müracaat edenler ile sözlü sınava çağrıldığı halde mazereti olmaksızın sözlü sınava katılmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

2- Sözlü sınava, KPSS puanı ve tercihleri esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının dört katı aday çağrılacak olup, son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri, tarihi bilahare açıklanacak olup Şirketimizin internet adreslerinde ilan edilecek ve ayrıca cep telefonlarına SMS, mail adreslerine e-posta gönderilecektir.

3- Sözlü sınava adaylar fotoğraflı ve onaylı T.C. numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile girebilecektir. Ayrıca; dağıtıcı adayları B ve A2 sınıfı sürücü belgelerinin asıllarını ibraz edeceklerdir. (B ve A2 Sürücü Belgelerinin olmaması halinde, bunlara ilişkin Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikalarının fotokopileri ile geçici sürücü belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.)

4- Sınav notu; KPSS puanı ile sözlü sınav notunun aritmetik ortalamasından oluşacaktır.

5- Sözlü sınava katılanlar, ilan tarihinden itibaren yedi gün içerisinde sınav sonuçlarına yazılı olarak itiraz edebilecektir. Sınav kurulu tarafından itirazlar en geç on beş gün içinde incelenip, sonuç ilgiliye bildirilecektir.

6- Sınav notu en yüksek olandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar atama yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde;  KPSS puanı yüksek olan,  KPSS puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, Bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan, Adayın ataması yapılır.

NOT: İlanda yer alan “BAŞMÜDÜRLÜK EMRİNE” ait pozisyonlara yerleşenler, ilgili Başmüdürlük tarafından ihtiyaç durumuna göre o il sınırları içinde herhangi bir PTT işyerinde (ilçe yerleşimleri de dahil) görevlendirilecektir.

7- İlan edilen pozisyon sayısı kadar aday ayrıca yedek olarak belirlenecektir. Pozisyonlardan boş kalanlar ile göreve başlayanlardan altı ay içinde görevinden ayrılanların yerine yedekler arasından başarı sırasına göre atama yapılacaktır. Sınav sonuçlarının ilanını müteakip, altı aylık süre sonunda yedeklik hakkı sona erecektir.

Kadro Dağılımı , İller ve Bölümler İçin Tıklayınız

İlanın detayları için TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 18.04.2017 09:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yasemin demir 2017-04-17 00:59:50

35 yasinin ustunde olunca ne oluyor ben anlamadim calismayalim mi biz.insan haklarina aykiri bu kimsenin sesi cikmiyor yazmaktan biktim belki biri duyar diyorum ama herkesin tuzu kuru galiba

Avatar
Emel Sarıoğlu 2017-04-17 06:33:08

39 yaşıma kadar ders çalıştım. Bir memur olabilmek için.şimdi ne devlet ne de özel sektör beğenmiyor beni.ben de sizi beğenmiyorum artık.
Ikı üniversite bitirdim.p10 puanim 82.formasyonum da var. Bu sefer de yaştan kaybediyorum.

Avatar
isa yilmaz 2017-04-17 07:32:55

Evet bizim sucumuz 6 ay oncemi dogmak yani yas sinlamasi adaletsiz 65 yasinda emekli olunacak bi ulkede yas sinirlamasi olmamali

Avatar
Handan Şahiner 2017-04-17 01:34:24

Kpss ye girerken yaş aramadınız. Emekli olmak için gençsiniz ama işe girmek içinde yaşlısınız diyosunuz. Millet vekilliğinde yaşlılar olamaz diye bi şart yok devlet memurluğunda var. Bu hangi insan haklarında var acaba. Lütfen biraz gelişin. 40-50 yaşındaki insanlarda genç. Sınava aldınız nari lütfedip işte verin.

Avatar
Mehmet 2017-04-17 08:42:23

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü iibf olduğu halde niye bölüm kodu yok yazık değil mi bu bölümü okuyana

Avatar
orman mühendisi 2017-04-17 11:41:00

yine bölüm şartı var milyonlarca mezun işsiz üniversiteliler var ve çoğu bu ilana başvuru yapamayacak bölüm şartı kaldırılsın

Avatar
Dilek 2017-04-17 01:14:18

Büro memuru şartı 65 puana cekilseydi

Avatar
atama bekleyen orman mühendisi 2017-04-17 16:32:27

orman ve su işleri bakanlığı ne zaman bir açıklama ne zaman kadro açıklaması yapacak orman mühendisleri aylardır bekliyor artık bir açıklama yapılsın ..!

banner441