Avusturya'yı mağlup eden Curling Milli Takımı, EYOF 2019'daki tek galibiyetini aldı

Avusturya'yı 8-2 mağlup eden Karışık Curling Milli Takımı, EYOF 2019'daki tek galibiyetini aldı.

Avusturya'yı mağlup eden Curling Milli Takımı, EYOF 2019'daki tek galibiyetini aldı

Bosna Hersek'te düzenlenen 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nin (EYOF 2019) üçüncü gününde Türk sporcular curling, Alp disiplini, biatlon ve artistik buz pateni branşlarında yarıştı.

Karışık Curling Milli Takımı, günün ilk maçında Çek Cumhuriyeti'ne 10-4 mağlup olurken, ikinci maçında ise Avusturya'yı 8-2 yendi. EYOF 2019'daki ilk galibiyetini alan Curling Milli Takımı, gruptan çıkamadı.

Alp disiplini kızlar büyük slalomda Peri Tüfekçi 59'uncu, Mina Baştan 60'ıncı, Fulya Yücel 62'nci ve Yael Sadioğlu 67'nci oldu.

Artistik buz pateni kısa programda Güzide Irmak Bayır 25'inci olarak serbest programa kalamazken, erkeklerde 9'uncu olan Alp Eren Özkan yarın serbest programda yarışmaya hak kazandı.

Biatlon erkekler 12,5 kilometre bireysel yarışında Abdurrahim Duman 59'uncu, Harun Şenaslan 73'üncü, Cihan Kartal 77'nci ve Eyüp Arslan ise 85'inci olurken, kızlar 10 kilometrede Zeynep Durlanık 55'inci, Mine Kılıç 69'uncu, Kübra Canlı 72'nci ve Lavin Ören 73'üncü sırada yer aldı.

Türk sporcular yarın da artistik buz pateni, Alp disiplini ve kayaklı koşu branşlarında mücadele edecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE