Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiği için sözleşmesi feshedildi!

Türkiye2nin Suriye'de acı çeken masum insanlar için başlattığı Barış Pınarı Harekatı başladığı ilk günden itibaren Avrupalı devletleri ve terörü destekleyenleri rahatsız etmişti. Türk askerine moral olması için Almanya İkinci Futbol Ligi ekibi St. Pauli'de forma giyen Enver Cenk Şahin'in sözleşmesi Barış Pınarı Harekatı'na destek vermesinden dolayı feshedildi.

SPOR 21.11.2019, 20:56
Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiği için sözleşmesi feshedildi!

Suriye'de yaşanan drama sessiz kalan ve terör örgütlerinin en büyük destekleyicisi Almanya'da 25 yaşındaki oyuncu Enver Cenk Şahin'in 2021 yılına kadar devam edecek olan sözleşmesi feshedildi.

2021 YILINA KADAR SÖZLEŞMESİ VARDI

Alman kulübü St. Pauli tarafından yapılan açıklamaya göre, 25 yaşındaki oyuncu Enver Cenk Şahin'in 30 Haziran 2021'e kadar geçerli sözleşmesinin feshi için anlaşma sağlandı. Anlaşmanın detaylarıyla ilgili açıklama yapılmaması kararlaştırıldı.

BARIŞ PINARI HAREKATI'NA DESTEK VERDİĞİ İÇİN SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİLER

Barış Pınarı Harekatı'nın başlmasının ardından futbolcu Enver Cenk Şahin, Instagram hesabından geçen ay, "Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız. Dualarımız sizinle." paylaşımını yaparak, Türkiye'nin Suriye'de başlattığı ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'na desteğini açıklamıştı. Bu paylaşım sonrasında St. Pauli Kulübünden yapılan açıklamada, Enver Cenk'in antrenmanda yer almayacağı ve maçlarda oynamayacağı belirtilmiş, bu karara da kulübün değerlerine aykırı davranış ve oyuncunun korunması gerekçe gösterilmişti.

Alman takımı tarafından oyuncu Şahin'in başka takımda antrenman yapma ve takım aramasına izin verilmesinin ardından Medipol Başakşehir ile idmanlara çıkmaya başladı.

Yorumlar (0)