Meteoroloji Stadyum Tahmin Sistemi Uygulaması Getirdi

Meteoroloji, stadyum tahmin sistemiyle maç öncesi hava durumuna dair bilgilendirmeler yapacak. Meteoroloji, sporcu sağlığını korumak ve spor müsabakalarını daha kaliteli kılmak adına yapacağı bilgilendirmelerle futbolseverleri sevindirecek. Meteorolojinin bu geliştirmesi çok yakında kullanılabilir olacak.

SPOR 16.09.2016, 13:49 16.09.2016, 13:59
Meteoroloji Stadyum Tahmin Sistemi Uygulaması Getirdi
Meteoroloji Stadyum Tahmin Sistemi Uygulaması Getirdi

Futbol müsabakalarında özellikle etkisi hissedilen, hava durumu problemine çözüm Meteorolojiden geldi. Meteoroloji, sunacağı yeni düzenleme ile birlikte; Stadyum Tahmin Sistemini kullanıma açacak. Bu uygulama kapsamında Stadyum ve çevresinde hava durumu, yağış ve yağışların miktarını belirten bilgilendirmeler yapacak.

Bu bilgilendirmeler sayesinde de futbol müsabakalarında yaşanabilecek olumsuz problemler, sağlık problemleri ve seyir zevki konulara önemli bir yardımda bulunulmuş olacak. Üstelik müsabakaları da daha keyifli kılacak bu gelişme çok yakında kullanıma hazır olacak.

Meteoroloji neyi hedefliyor?

Meteoroloji spor müsabakalarını keyifli kılmak ve özellikle yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak üzerine yoğunlaşıyor. Yağışlı günlerde yaşanan tüm problemlerden kurtulmuş olunacak.

Sistem nasıl işleyecek?

Hava tahminlerini saatlik olarak gerçekleştirecek olan Meteoroloji, web sitesi üzerinde stadyumların hava durumuna ilişkin bilgilendirmeler yapacak. Bu sayede hem spor severler hem de, sporcular önemli bilgilere erişmiş olacaklar. Ayrıca herhangi bir yağış veya yağış ihtimaline karşı hazırlıklı olma imkanına sahip olacak spor severler, hava durumundan kaynaklı trafik problemi gibi problemlerle de karşılaşma risklerini azaltacaklar.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)