Ölen Futbolcu Emiliano Sala'nın kazasında flaş gelişme! Uçak pilotu hata yapmış

Uçak kazasında yaşamını yitiren ünlü futbolcu Emiliano Sala'nın Pilot hatası nedeniyle öldüğü açıklandı. İnceleme yapılan kazaya ilişkin açıklanan raporda uçak pilotunun ciddi hatalar yaptığı oyuncunun bu nedenle hayatını kaybettiği bildirildi.

SPOR 26.02.2019, 13:14 26.02.2019, 19:24
Ölen Futbolcu Emiliano Sala'nın kazasında flaş gelişme! Uçak pilotu hata yapmış

Ölümüyle dünyayı yasa boğan Emiliano Sala'nın ölüm nedeni bir raporla açıklandı. Raporda yer alan ifaderlere göre Sala büyük pilot hataları nedeniyle hayata veda ettiği öğrenildi.

AAIB raporuna göre uçak üç parçaya ayrılmış şekilde bulundu.  Uçağın parçaları ise kablolarla bir araya getirilerek gün yüzüne çıkarıldı. Uçağın kazada büyük hasar gördüğü bildirildi. Kaza sonrası Sala'nın cesedine ulaşıldı ancak pilot hala kayıp...

AAIB'nin yaptığı açıklamada Sala'nın özel uça lisnsı olduğu vurgulanarak, ticari uçuşlara elverişli olmadığı söylendi. Uçak pilotunun lisansında görüş açısı düşük yapmama durumunu kabul ve beyan etmiş olduğunu ancak uçuş sırasında havanın bulutlu olduğu tespit edildi. Bu ihmaller zinciri ve pilot hatalarının ardından Sala ve uçak pilotu kazada feci şekilde can verdi. 

Yorumlar (0)